אז איך תוקעים בשופר?

איך תוקעים בשופר גם אם אתה לא תוקע מקצועי? האם צריך כוח פיזי וראות גדולות כדי לתקוע בשופר? רמז: ממש לא. בואו ללמוד את הסוד לתקיעה נכונה ועוצמתית.

לפני שאתם בכלל מרימים את השופר, מקרבים אל פיכם ולוקחים אוויר, עצרו שנייה ותבינו דבר חשוב: כדי להצליח לתקוע בשופר, צריך לדעת את הטכניקה הנכונה. בניגוד למה שרבים חושבים – זו אינה פעולה שדורשת כוח פיזי. תקיעה נכונה בשופר מתבצעת ללא מאמץ וברוגע. אז כיצד תוקעים בשופר?

על שלושה דברים עומדת התקיעה בשופר:

הנשיפה :

הנשיפה: יש לנשוף את האוויר מהבטן (ולא מבית החזה) אל תוך פיית השופר באופן ישיר ורציף. לרוב האנשים יש נטייה לנשוף חזק מדי מתוך רצון להשיג צליל חזק, אבל התוצאה היא לרוב צלילים גבוהים וצורמניים, שמעידים על נשיפת אוויר רב יותר מזה שהשופר יכול להכיל. מומלץ לנסות "להרגיש את השופר" ולנשוף לתוכו את כמות האוויר שתפיק ממנו את הצליל האופטימלי.

השפתיים:

השפתיים: מכיוון שהשופר הוא כלי קדום ואינו משוכלל מבחינת שליטה בצליל, יש חשיבות מכרעת למיומנות של בעל התקיעה ולשליטה על שרירי השפתיים. יש לסגור את השפתיים חזק (לא חזק מדי) ולשחרר את האוויר מנקודה אחת מרוכזת וקטנה ככל האפשר תוך כדי יצירת ויברציות בין השפתיים. כאן נמצא לב התרגול לשליטה בטכניקת התקיעה. לכל אחד נקודה ספציפית על השפתיים שבה השליטה שלו היא מקסימלית, חשוב למצוא את הנקודה הזו ולחזק אותה.

התאמת השופר והפייה:

התאמת השופר והפייה: לפעמים, גם אם עושים הכול כמו שצריך – לא ממש מצליחים להפיק צליל. לרוב זה קורה משום שהשופר, ובעיקר הפייה, לא מתאימים למשתמש. לכן חשוב לבחור שופר שמתאים לצורת ועובי השפתיים, לעוצמת הנשיפה ולצליל הרצוי. לשם כך יש להיעזר במומחה. בחנות רגילה שמוכרת שופרות יש מלאי מסוים (בד"כ מוגבל מאוד), שמאלץ אנשים להתפשר על השופרות שהם קונים. מי שמגיע לבית המלאכה שלנו, ניהנה ממגוון עצום של מאות ואלפי שופרות מכל סוג, ובמידת הצורך ניתן לבצע התאמה מיוחדת של השופר לאדם.

כעת, כל מה שנשאר לכם לעשות זה לאחוז בשופר ולהתחיל ליישם. בהצלחה!

אז איך תוקעים בשופר? מוזמנים ללחוץ על סרטון ההדגמה ולצפות בהסברים הלכה למעשה

נגן וידאו אודות השופר במסורת היהודית
יצירת קשר מהירה
שופרות למכירה בחנות

המחיר המקורי היה: 120 ₪.המחיר הנוכחי הוא: 90 ₪.

אפשרויות למוצר זה יש מספר סוגים. ניתן לבחור את האפשרויות בעמוד המוצר

380 1,320 

אפשרויות למוצר זה יש מספר סוגים. ניתן לבחור את האפשרויות בעמוד המוצר

320 1,600 

אפשרויות למוצר זה יש מספר סוגים. ניתן לבחור את האפשרויות בעמוד המוצר

המחיר המקורי היה: 250 ₪.המחיר הנוכחי הוא: 180 ₪.

אפשרויות למוצר זה יש מספר סוגים. ניתן לבחור את האפשרויות בעמוד המוצר
שתפו:
Picture of שמעון קינן שופרות

שמעון קינן שופרות

השופרות בקול שופר מיוצרים בעבודת יד מוקפדת, בבית המלאכה המשפחתי שלנו, תוך שימת לב מרבית לאיכות ברמה הגבוהה ביותר, לכשרות, לקלות התקיעה, לניקיון ולצליל המיוחד. הלקוחות שלנו מספרים שהם מזהים מיד את השופרות שלנו בכל מקום בעולם, כי יש בהם את טביעת היד המיוחדת לנו.

תעודת כשרות קול שופר
שתפו

לפני שאתם עוזבים נשמח אם תשתפו באהבה

שלח/י הודעה בWhatsApp
אנחנו כאן לסייע לך
שלום
איך נוכל לסייע לך?