צלילי השופר

מהם צלילי השופר?

צלילי השופר הם: תקיעה, שברים, תרועה ותקיעה גדולה. כל צליל מופק בטכניקת תקיעה שונה, וקולו הייחודי מסמל רגש מיוחד שמתלווה לפנייה לאלוהים. כמובן הצלילים עצמם תלויים בסוגי השופרות השונים.

תקיעה

התקיעה היא צליל ארוך, אבל בגלל תנוחת הפה ואורך הנשימה, רוב התוקעים מסיימים את הצליל הארוך בצליל נוסף, המחליק כלפי מעלה. זוהי תקיעה עם גליסנדו (איטלקית glissando = החלקה) בסופה, כקישוט מכוון או בגלל קשיים טכניים. יש גם תקיעה עם גליסנדו בתחילתה.

שברים

כבר בתלמוד (בבלי לד, ב) תוארו השברים כצלילים גונחים ומייללים. קול השברים דומה ליבבה: הוא מורכב משלוש תקיעות קצרות וחריפות, הנשמעות כאנחות.

תרועה

התרועה היא (כדבריו של הרב יצחק עראמה) סימן החרדה והצער. היא מורכבת מיחידות רבות יותר וקצרות יותר מהשברים. במסורת האשכנזית משמיעים יחידות קצובות, כמו סטקאטו, ואילו בעדות המזרח מפיקים מעין סלסול גלי, המורכב על צליל ארוך (כמו שרשרת). לרוב, כדי ליצור את התנודות של הצליל הארוך, התוקע משתמש בלשונו.

תקיעה גדולה

צלילי השופר בסיום הסדרה: תקיעה, שברים ותרועה (או בקיצור: תש"ת), נהוג לתקוע תקיעה גדולה: צליל ארוך מאוד, שאורכו תלוי באורך נשימתו של התוקע. מקובל שאורכה של התקיעה הגדולה הוא פי שלושה מאורך התקיעה. 

מידע נוסף בנושא שופרות

שמעון קינן שופרות קול שופר
הדרכות

מהו שופר כשר?

מהו שופר כשר? ומהם סימני הכשרות בשופר. איך אדע אם השופר שלי כשר?  אחת הבעיות העיקריות בכשרות של שופרות נובעת מביצוע סתימה והדבקת חורים וסדקים

להמשך קריאה >>
איפה קונים שופר בקול שופר

שאלות ותשובות

אז איך בעצם תוקעים בשופר? לפני שאתם בכלל מרימים את השופר, מקרבים אל פיכם ולוקחים אוויר, עצרו שנייה ותבינו דבר חשוב: כדי להצליח לתקוע בשופר,

להמשך קריאה >>
תקיעה בשופר שמעון קינן שופרות רמת הגולן
שופרות מידע

למה תוקעים בשופר?

תקיעה בשופר תקיעה בשופר הינה מסורת עתיקת יומין. אך, היכן מוזכר השופר בתנ"ך? למה תוקעים בשופר? איך תוקעים בשופר? ואיך בימינו הוא קשור למסורת ישראל?

להמשך קריאה >>
יצירת קשר מהירה
שופרות למכירה בחנות

המחיר המקורי היה: 250 ₪.המחיר הנוכחי הוא: 180 ₪.

350 500 

שתפו:
Picture of שמעון קינן שופרות

שמעון קינן שופרות

השופרות בקול שופר מיוצרים בעבודת יד מוקפדת, בבית המלאכה המשפחתי שלנו, תוך שימת לב מרבית לאיכות ברמה הגבוהה ביותר, לכשרות, לקלות התקיעה, לניקיון ולצליל המיוחד. הלקוחות שלנו מספרים שהם מזהים מיד את השופרות שלנו בכל מקום בעולם, כי יש בהם את טביעת היד המיוחדת לנו.

תעודת כשרות קול שופר
שתפו

לפני שאתם עוזבים נשמח אם תשתפו באהבה