שמעון קינן

אני שמעון קינן, וקול שופר הוא מפעל חיי, במלוא מובן המילה.

שמעון קינן

אני שמעון קינן, וקול שופר הוא מפעל חיי, במלוא מובן המילה.

שמעון קינן שופרות - איך הכול התחיל?

הסיפור שלי עם שופרות התחיל עוד כשהייתי ילד.
נולדתי בקזבלנקה שבמרוקו, עליתי לארץ בגיל צעיר וגדלתי בטבריה.
את השופר גיליתי כשהייתי הולך עם אבא שלי לבית הכנסת. זה הקסים אותי מהרגע הראשון, והתחלתי להתבונן וללמוד את אומנות התקיעה.
הכלי הזה כל-כך סקרן אותי, שהייתי מוכרח להשיג לי שופר משלי. מכיוון שלא היו בידיי אמצעים לרכוש שופר, אלתרתי אחד מצינור גומי שאליו חיברתי משפך פח, וכך התחלתי להתאמן בתקיעה בשופר הראשון שלי. השתפרתי והתמקצעתי, ובגיל 18 כבר הייתי בעל תקיעה בשני בתי כנסת.

עבודת ידיים

הידיים שלי הן כלי העבודה המשמעותי ביותר מבחינתי, אני סומך עליהן ואוהב ליצור איתן. במהלך השנים פתחתי מסגרייה מצליחה, התמקצעתי באומנות הברזל והקמתי סדנה לעבודות נפחות.
באמצע שנות השבעים עברתי עם משפחתי להתגורר במושב גבעת יואב שבדרום רמת הגולן היפה, שבה הנופים מרחיבים את הדמיון ומעניקים השראה ליצירה. האהבה לשופרות תמיד נשארה ברקע, והיה בי רצון עז להגשים אותה וללמוד את מלאכת היד הקדומה והסודית הזאת.

ההזדמנות שקיבלתי

באמצע שנות התשעים קיבלתי הזדמנות כשהצלחתי להגיע דרך הרב שלי אל יצרן שופרות מבוגר שביקש לפרוש ולהעביר את הידע שלו הלאה. במשך שנתיים הייתי נוסע כל שבוע לדרום תל-אביב ללמוד ממנו את רזי מלאכת יצירת השופרות. במקביל עמלתי להקים בחצר ביתי בית מלאכה לייצור שופרות.
פיתחתי כלים ובניתי מכונות, שכללתי ושיפרתי שיטות ייצור מסורתיות, הכול במטרה ליצור את השופרות הטובים ביותר.

שופרות יוצרים באהבה

אני אוהב להסתכל על קרן גולמית ולדמיין איך היא תיראה כשופר מהודר. אני אוהב לעבור את השלבים השונים שכולל תהליך הכנת השופר, ואת הניסיונות לדייק ולשפר את הטכניקות שלי כל הזמן.
בעלי תקיעה מגיעים אליי מרחבי הארץ כדי שאתאים להם שופר. אני מתבונן כיצד הם אוחזים בשופר ותוקעים בו, נותן עצה כשצריך, ועוזר להם לבחור את השופר המתאים ביותר בשבילם.

השופרות שלנו

השופרות בקול שופר מיוצרים בעבודת יד מוקפדת, בבית המלאכה המשפחתי שלנו, תוך שימת לב מרבית לאיכות ברמה הגבוהה ביותר, לכשרות, לקלות התקיעה, לניקיון ולצליל המיוחד. הלקוחות שלנו מספרים שהם מזהים מיד את השופרות שלנו בכל מקום בעולם, כי יש בהם את טביעת היד המיוחדת לנו.

תעודת כשרות קול שופר
שתפו

לפני שאתם עוזבים נשמח אם תשתפו באהבה