מי אנחנו

נעים להכיר, אנחנו קול שופר – עסק משפחתי חם ואוהב,
שהוא בית מלאכה לייצור שופרות ומרכז מבקרים יחיד מסוגו בעולם

נעים להכיר, אנחנו קול שופר – עסק משפחתי חם ואוהב, שהוא בית מלאכה לייצור שופרות ומרכז מבקרים יחיד מסוגו בעולם.

התחלנו בשנות התשעים, במבנה קטן בחצר הבית, במושב גבעת יואב שבדרום רמת הגולן היפהפייה, ועם השנים, ודרישת הקהל – גדלנו.

מה אנחנו מייצרים?

בהתחלה ייצרנו שופרות בלבד, שופרות כשרים הידועים באיכותם הגבוהה.

בהמשך הרחבנו את הייצור גם לשופרות בוטיק – שופרות אמנותיים המעוטרים בכסף ובזהב, ובתי מזוזה ייחודיים העשויים קרן.

מה עוד תמצאו אצלנו?

בתחילת שנות האלפיים, בעקבות פניות חוזרות ונשנות מלקוחות שביקשו לדעת עוד על מלאכת הייצור, הקמנו מרכז מבקרים והתחלנו לערוך “סיורי שופרות” – חוויה בלתי נשכחת בהשתתפות הקהל, ילדים ומבוגרים, שלומדים ואף מתנסים בתהליך ייצור השופר. אנחנו גאים להיות היום המקום היחיד בעולם שמאפשר הצצה נדירה לעולם הסודי של יצירת השופרות.

מהו ה”אני מאמין” שלנו?

הרעיון שמוביל אותנו הוא שהידע הקיים על השופר ועל תהליך יצירתו יוכל להיות נגיש לכל אדם, ושהשופר – הכלי המיוחד הזה, שהוא חלק מהמורשת היהודית לדורותיה – צריך להיות זמין לציבור הרחב ובמחיר הוגן.

אנחנו מאמינים שעלינו להתרכז באיכות ללא פשרות, בחומרי גלם מצוינים, ובתהליך ייצור מוקפד בעבודת יד – כך אנשים מגלים אותנו ומגיעים אלינו מפה לאוזן, לאחר ששמעו ממבקרים שהתלהבו מהשופרות, מהמקום ומחוויית הסיור.

עד כה זה עובד לנו נהדר 😉 אנחנו מתרגשים מהידיעה ששופרות שלנו נמצאים בבתים ברחבי העולם, בין אם כפריט אומנות או כשופר שתוקעים בו, ואנחנו שמחים להנגיש את הידע על השופרות ולארח במרכז המבקרים קבוצות מכל רחבי תבל.

מי אני ?

 

אני שמעון קינן, וקול שופר הוא מפעל חיי, במלוא מובן המילה.

איך הכול התחיל?

הסיפור שלי עם שופרות התחיל עוד כשהייתי ילד.

נולדתי בקזבלנקה שבמרוקו, עליתי לארץ בגיל צעיר וגדלתי בטבריה.

את השופר גיליתי כשהייתי הולך עם אבא שלי לבית הכנסת. זה הקסים אותי מהרגע הראשון, והתחלתי להתבונן וללמוד את אומנות התקיעה.

הכלי הזה כל-כך סקרן אותי, שהייתי מוכרח להשיג לי שופר משלי. מכיוון שלא היו בידיי אמצעים לרכוש שופר, אלתרתי אחד מצינור גומי שאליו חיברתי משפך פח, וכך התחלתי להתאמן בתקיעה בשופר הראשון שלי. השתפרתי והתמקצעתי, ובגיל 18 כבר הייתי בעל תקיעה בשני בתי כנסת.

עבודת ידיים

הידיים שלי הן כלי העבודה המשמעותי ביותר מבחינתי, אני סומך עליהן ואוהב ליצור איתן. במהלך השנים פתחתי מסגרייה מצליחה, התמקצעתי באומנות הברזל והקמתי סדנה לעבודות נפחות.

באמצע שנות השבעים עברתי עם משפחתי להתגורר במושב גבעת יואב שבדרום רמת הגולן היפה, שבה הנופים מרחיבים את הדמיון ומעניקים השראה ליצירה. האהבה לשופרות תמיד נשארה ברקע, והיה בי רצון עז להגשים אותה וללמוד את מלאכת היד הקדומה והסודית הזאת.

ההזדמנות שקיבלתי

באמצע שנות התשעים קיבלתי הזדמנות כשהצלחתי להגיע דרך הרב שלי אל יצרן שופרות מבוגר שביקש לפרוש ולהעביר את הידע שלו הלאה. במשך שנתיים הייתי נוסע כל שבוע לדרום תל-אביב ללמוד ממנו את רזי מלאכת יצירת השופרות. במקביל עמלתי להקים בחצר ביתי בית מלאכה לייצור שופרות.

פיתחתי כלים ובניתי מכונות, שכללתי ושיפרתי שיטות ייצור מסורתיות, הכול במטרה ליצור את השופרות הטובים ביותר.

שופרות יוצרים באהבה

אני אוהב להסתכל על קרן גולמית ולדמיין איך היא תיראה כשופר מהודר. אני אוהב לעבור את השלבים השונים שכולל תהליך הכנת השופר, ואת הניסיונות לדייק ולשפר את הטכניקות שלי כל הזמן.

בעלי תקיעה מגיעים אליי מרחבי הארץ כדי שאתאים להם שופר. אני מתבונן כיצד הם אוחזים בשופר ותוקעים בו, נותן עצה כשצריך, ועוזר להם לבחור את השופר המתאים ביותר בשבילם.

השופרות שלנו

השופרות בקול שופר מיוצרים בעבודת יד מוקפדת, בבית המלאכה המשפחתי שלנו, תוך שימת לב מרבית לאיכות ברמה הגבוהה ביותר, לכשרות, לקלות התקיעה, לניקיון ולצליל המיוחד. הלקוחות שלנו מספרים שהם מזהים מיד את השופרות שלנו בכל מקום בעולם, כי יש בהם את טביעת היד המיוחדת לנו.

נשמח לשמוע מכם

חוות דעת

Open chat
שלום,
איך אפשר לעזור?
דילוג לתוכן