על המפעל 

קול שופר הוא מפעל משפחתי לייצור שופרות. המפעל הוקם על ידי שמעון קינן, בעל תקיעה ותיק ובקי ברזי השופר. שמעון נולד בקזבלנקה שבמרוקו, עלה לארץ בגיל צעיר וגדל בעיר טבריה. ההיכרות שלו עם השופר החלה עוד בילדותו כשהיה הולך עם אביו לבית הכנסת. שמעון הוקסם מן השופר והחל להתבונן וללמוד את אמנות התקיעה בשופר מהרב יעקב זעפרני. מאחר ולא היו בידו אמצעים לרכוש שופר הוא אילתר מצינור גומי שאליו חיבר משפך פח בקצהו וכך התאמן בטכניקה של התקיעה בשופר. כבר בגיל 18 שימש כבעל תוקע קבוע בשני בתי כנסת – תחילה היה תוקע אצל הספרדים ולאחר מכן עובר לאשכנזים. מאז ועד היום הוא לא חדל לשמש בתפקיד זה.

בתחילת שנות השבעים עבר עם משפחתו להתיישב בגולן, שם ייצר את השופרות הראשונים שלו כתחביב בעזרת טיפים שקיבל מאביו.

במהלך שנות השבעים והשמונים עסק שמעון, אמן בנשמתו, באמנות הברזל והקים סדנה לעבודות נפחות כשהשופרות תמיד מלווים אותו ברקע. 

באמצע שנות התשעים החליט להפוך את אהבתו הישנה לעיסוקו העיקרי. דרך הרב שלו הגיע ליצרן שופרות שביקש לפרוש ובמשך שנתיים למד אצלו את מלאכת ייצור השופר. במקביל עמל להקים את קול שופר – פיתח ובנה מכונות וכלים, שכלל ושיפר שיטות ייצור מסורתיות שהכיר ובעיקר שקד על לימוד אמנות ייצור השופר במטרה לייצר את השופרות הטובים ביותר. העובדה שהוא משמש כבעל תקיעה מעל 45 שנה סייעה לו רבות בהבנת צפונות השופר.

בשנים האחרונות הצטרפו אל שמעון גם שניים מילדיו – נתנאל וחנן ויחד עם צוות עובדים קבוע הם שוקדים על ייצור שופרות ושיווקם לאורך כל השנה.

שופרות קול שופר משווקים בכל העולם וידועים באיכותם הגבוהה והכשרות הקפדנית. במפעל מיוצרים כל סוגי השופרות הקיימים, לפי כל הסגנונות של העדות השונות וכן שופרות בהזמנה אישית. השופרות כשרים למהדרין והמפעל נמצא בפיקוח רבני. בנוסף לכך, מיוצרים במפעל שופרות בהכשר בד"צ העדה החרדית.

בכל מה שקשור לאיכות וצליל של השופר ידוע שמעון כמומחה בתחום. כאשר הוא מחזיק בידו קרן, הוא כבר יודע מה תהיה צורתה וכיצד יישמע השופר בסוף
התהליך. בעלי תקיעה רבים מגיעים אליו במיוחד כדי שיכוון ויתאים להם את
השופר כפי שרק הוא יודע לעשות. הוא מתבונן כיצד הם אוחזים ותוקעים בשופר,
נותן עצה כשצריך ובוחר מתוך מגוון עצום את השופר 

 

קול שופר
קול שופר, שמעון קינן
מושב גבעת יואב
רמת הגולן , 12946

טלפון : 04-6763307
פקס : 04-6762144
נייד : 050-3732459
זמני פעילות של מרכז המבקרים
08:00 - 16:00 בתאום מראש
08:00 - 13:00 בתאום מראש
סגור

קול שופר הוא מפעל משפחתי לייצור שופרות. המפעל הוקם על ידי שמעון קינן, בעל תקיעה ותיק ובקי ברזי השופר.